Duben 2007

Menši info

28. dubna 2007 v 11:55 | Dark Angel |  Dr. House
Hugh Laurie

Koho hraje: Dr. Grega House, specialistu na infekční choroby a nefrologa
O postavě: House je extrémně arogantní odborník, který už při pohledu na pacienta dokáže odhadnout diagnózu. Avšak když není zrovna zaujat prací, nedokáže se přinutit k nějaké činnosti a je velmi líný. Hraje na klavír, je fanouškem baseballu a lakrosu.
Robert Sean Leonard
Koho hraje: Dr. Jamese Wilsona, onkologa
O postavě: Wilson je židovského původu, je již potřetí ženatý a u žen má obecně velký úspěch. Nemá rád statistiku a čísla a má tendenci dělat si starosti o pacienty, i když se to snaží před kolegou Housem utajovat…
Lisa Edelstein
Koho hraje: Dr. Lisu Cuddy, správkyni nemocnice
O postavě: O Lisině ambicióznosti svědčí i to, že studia medicíny dokončila v pětadvaceti letech naštvaná, že výsledkově byla až druhá ze třídy. O svém postavení v nemocnici má jasno. Říká o sobě: "Nechráním lidi, které mám ráda, ale kteří jsou prospěšní této nemocnici."
Omar Epps
Koho hraje: Dr. Erica Foremana, neurologa
O postavě: Foreman byl v šestnácti letech odsouzen za výtržnictví, ale nikdy nebral drogy. Jeho otec je farář a Eric o něm říká: "Není hrdý na mě, ale na Ježíše. Všechno, co udělám správně, je boží dílo. Všechno, co udělám špatně, je moje osobní selhání."
Jennifer Morrison
Koho hraje: Dr. Allison Cameron, imunoložku
O postavě: Allison si myslí, že je zamilovaná do kolegy House. Její osobní život byl hodně těžký. Na fakultě se vdala, ale její manželství nemělo dlouhého trvání. "Naše soužití trvalo šest měsíců. Měl rakovinu mozku, už se nedalo nic dělat." Jak sama říká, je mnohem snazší zemřít, než se dívat, jak někdo umírá. Svého manžela viděla umírat v jednadvaceti letech.
Jesse Spencer
Koho hraje: Dr. Roberta Chase, lékaře na jednotce intenzivní péče
O postavě: Robert pochází z bohaté rodiny. Jeho matka zemřela před deseti lety následkem alkoholismu, v němž ji její manžel nechal napospas.


Hlášky mistra Hause=)

26. dubna 2007 v 17:21 | Dark Angel |  Dr. House

Hlášky

21.3.2007 15:15 | Hihi | Dr.House
House: "Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala."
House: "Máte v sobě parazita."
Pacientka: "Něco jako tasemnici?"
House: "Podívejte, má vaše oči. Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku."
House: "Není to tak zlé, ale pokud to nezačneme léčit, budete o víkendu mrtvá."
Cuddyová: "Pacientům nedáváme léky podle odhadů od dob Mengeleho."
House: "Přirovnáváte mě k Nacistům? Senza!"
Cuddyová: "Jdete pozdě!"
House: "Mám toho moc."
Cuddyová: "Jeden případ není moc."
Matka pacienta: "Kdo jste?"
House: "Doktor, který chce zachránit vašeho syna. Vy jste máma, která ho zabije. Vyjasnění. Skvělá věc"
House: Každej rok zemře 7000 lidí, díky tomu, že v lékarnách něco podělaj.
House: Žádná žena nás neuvítá doma s večeří a polibkem. - Proto Bůh stvořil mikrovlnky.
House: "Viděl jsem světlo."
Cameronová: "Vždyť je den."
Pacient: "Vy jste doktor House?"
House: "Vím že toho budu určitě litovat ale... ano"
House: (k lidem v čekárně) "U většiny z vás by tuhle práci zvládla opice s lahvičkou brufenu."
Pacient: "Vy kanče! Spal jste s ní?"
House: "Jen mluvte, a osobně vám vyšetřím prostatu. Musím jí vzt na jedno rande."
Pacient: "Jedete po ní?"
Wilson: "Jo."
House: "Ne. Ona mi vůbec nedala na vybranou."
Pacient: "Počkat, chce, abyste jí přefiknul?"
House: "Chce rande!"
Wilson: "Mladá, naivní lékařka se zamiluje do staršího, nevrlého mentora a její milá, jemná povaha ho přivede k bližšímu, plnějšímu pochopení jeho zraněného srdce."
Pacient: " Přefiknout, jinak jste gay! "
House: "Jste chytrá žena, která dělá velkou hloupost."
House: "Dusila se měkkou hruškou. Copak ji zapoměla vykostit?!"
Pacient: "Vy jste doktor House?"
House: "Doktor House právě odešel. Bere drogy, někdy se neukáže ani týdny"

My love=)

22. dubna 2007 v 15:44 | Dark Angel |  Red Hot Chili Peppers!

Dr. House

22. dubna 2007 v 15:26 | Dark Angel |  Dr. House

DR.HOUSE

Dr. House, specialista neurochirurg a hlavní postava seriálu, je doslova posedlý svou prací. Být jeho pacientem ale není zrovna záviděníhodná situace. Jednak znamená, že onemocnění je velmi vážné a svým způsobem záhadné, jednak nejde zrovna o vzor pro studenty medicíny. Dr. Gregory House je náladový, ironický a s pacienty skoro nemluví. Jeho heslem je "Když nebudeme mluvit s pacienty, nebudeme jim muset lhát". To nevypadá na zrovna kladný charakter, ale zdání klame.
Dr. House totiž dokáže vyléčit i ty nejkomplikovanější případy a to je často jediný důvod, proč jej vedení nemocnice se skřípěním zubů ponechává dál ve stavu zaměstnanců. House v podstatě představuje prototyp antilékaře, postavu, která by v konvenčních seriálech odehrávajících se v nemocnicích po celém světě byla zápornou. K pacientům se chová bez respektu a mnohdy cynicky. Přesto není Gregory House, sám postižený kloubní chorobou, monstrem bez citů a bez zásad. Čas od času, jako by náhodou, divák zjišťuje, že dokáže být mnohem lidštější a mnohem emotivnější než mnozí jeho "vzorní" kolegové. Dr. House si může dovolit být jakým je - je totiž génius. Zachraňuje životy i přes řadu bitev, které svádí s kolegy, vedením nemocnice i s příbuznými nemocných.

Cesta do nitra těla

Neobvyklá je u tohoto seriálu také obrazová stránka. Diváci často podnikají prostřednictvím nejmodernější techniky znepokojivé výlety do nitra pacientů - aby pochopili, co se uvnitř odehrává a jak nemoc působí na lidský organismus. House při práci postupuje více než jako lékař jako detektiv, se svým týmem analyzuje nemoc a skládá řadu drobných indicií až ke konečné diagnóze. Neváhá přitom ani pronikat do pacientova soukromí.
Pozoruhodná ale není jen hlavní postava, ztělesněná vynikajícím poměrně známým britským hercem, scénáristou a spisovatelem Hughem Lauriem, kterého čeští diváci znají například z filmů Rozum a cit, Myšák Stuart Little či komediálního seriálu Černá zmije, kde hrál po boku Rowana Atkinsona a podílel se také na scénářích, ale i další lékaři z jeho tříčlenného týmu. Neurolog Eric Foreman (Omar Epps), imunoložka Dr. Allison Cameronová (Jennifer Morrisonová) a specialista na úrazy Dr. Robert Chase (Jesse Spencer). Dr. House často vyhledává pomoc svého starého přítele onkologa Dr. Jamese Wilsona (Robert Sean Leonard) a k výrazným postavám seriálu patří i jeho nadřízená dr. Lisa Cuddyová (Lisa Edelsteinová).
Seriál Dr. House rozhodně nepatří k typickým příběhům z lékařského prostředí, je natočený moderně, každá epizoda vedle notné dávky napětí obsahuje i mimořádně vtipné dialogy. Právě proto si získává miliony diváků na celém světě (byl uveden v Austrálii, Belgii, Kanadě, Chile, Finsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Mexiku, Jižní Africe, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a v dalších zemích). Zaboduje i u nás?
Stáhnuto z blogu klick

Tak dopadne jednou Jirka

19. dubna 2007 v 16:35 | Dark Angel
Víš jak by to bylo krásný... Jít do šatny a zdržet ho tam, aby jsme tam byli jenom sami dva... A vyndat Nůž!! Couval by ke stěně a vystašeně se ptal, co to dělám... Pořád by couval, až by narazil na stěnu.. Totálně by byl vystašenej, na nic by se nezmohl... jenom by se ptal.. Možná by i začal kričet, ale spíš by hrůzou ztratil hlas.. O nic by se nepokusil, věled by, že už nic nezmůže.. že se neubrání... Došla bych až k němu- nůž v pravý ruce, který by mířil přímo na jeho tvář.. Pomalu bych mu ostrým hrotem přejela po tváři... Za chvíli by mu stékala krev po oblíčeji a po oblečení.. Zbláznil by se, ovládl by ho strach..
A potom jenom namířit nůž na jeho srdce.. a ptát se proč? Jenom by mlčel.. Nechápal by... Ani by se nezmohl na slovo.. Do ticha by seozval jenom můj posměšný smích.. A pak prostě říct: ,, Je mi tě líto" a bodnout... A dívat se mu do očí.. Ten šok, tan strach a ta bolest... Utrpení.. Možná by i začal litovat.. Vytáhnout nůž z rány.. a znovu bodnout... Poslední pohled a Sbohem.. Otočit se a poslední, co by kdy v živote viděl by byl můj čerej kabát, který by vlál za mnou.. zabouchnout dveře a neotáčet se...

Toníček

19. dubna 2007 v 16:34 | Dark Angel |  Red Hot Chili Peppers!

Už je pozdě!

15. dubna 2007 v 10:18 | Dark Angel
"Tsst".. jemně sykla když se jí žiletka lehce zařezala do jejího zjizveného pravého předloktíí... Ptáte se proč ??? Kvůli čeho??? Spíše kvůli komu... Teda ještě lépe řečeno kvůli ní... To ona za to mohla, aspoň dívka to tak chápala. To ona mohla za to ,že se kvůli ní každý večer trápila, zbytečně brečela do polštáře a do předloktí si vyřezala její jméno. To kvůli její neopětované lásce... Člověk, který by se na to podíval z jiného ůhlu, by snad řekl. Že si to dívka jenom namlouvá... že miluje slavnou herečku, že miluje ženu. Ale vysvětlete pubertální dívce, která si myslí že našla lásku svého života, že jde pouze o lásku platonickou. Dívce, která ještě neví co od života chce...
Pomalu ale jistě se z rány začla spouštět hustá rudá krev, měla sťestí, že se netrefila do tepny... Ona to jako štěstí nebrala. Už netroškařila, tak jako na začátku, už jí prznění svého těla ani nebolelo... Stalo se to pro ni rutinní záležitostí, stala se na zom závislou... To vše kvůli pubetrální lásce... lásce neopětované.
Dívčin pohled byl roztěkaný, ale plný uspokojení nad jejím dílem. Nikdy ji nenapadlo ze pozdeji by toho mohla litovat. Toho jak nezodpovědně zachází se svým mladým životem. Její nervózní pohled zakotvil na zkrvavené již před chvíli použité žiletce. Dívka opět vzala ten strašlivý nástroj do ruky a opět udělala na svém předloktí další hlubokou řeznu ránu...
Tentokrát se ovšem trefila... krev začla téct... ne téct, krev začla rovnou stříkat z rány zhotovené tou mladou neuvážlivou rukou. Dívka se na krev dívala s nostalgií v očích. Barva okysličené krve jí připomínala barvu, které měly kokteilové šaty její idolky na předávání filmových cen. Ten večer dívka seděla jako přilepená u televize, ten večer to všechno začlo. Dívka si uvědomila, že herečka už není jen jejím vzorem , ale že její respekt a obdivování přerostlo v něco jiného... v něco většího, ale taky mnohem zrádnějšího. Byla herečkou natolik posedlá a zamilovaná do ní, že si její jméno vyryla na předloktí levé ruky. Tehdy vlastně zjistila, že fyzická bolest jí pomáhá od utrpení z neopětované lásky... z ignorace.
Naposledy se podívala na ten zrádný nástroj v její pravé ruce... pevně ho uchopila a podívala se přes otvor, který měla žiletka uprostřed. Podívala se směrem do rohu pokoje. Byl tam stůl a židlke na stole počítač s pozadím, které tvořila fotografie objektu jejího trápení... Dále tam byl rámeček s fotkou herečky... Taky hromada časopisů s jejími plakáty ,ale hlavně dopis. Dopis, který dívka napsala před dnešním "krvavým obřadem". Byl to dopis pro její idol. Dívka měla v plánu ho ještě zítra dát na poštu...
Dívka si teprve teď začala uvědomovat nerozvážnost a naivnost svého činu. Teprve teď, teď když už ztratila tolik krve, že už bylo pozdě na cokoliv. Teprve teď si uvědomila, že to co jí ukázal pohled přes otvor v žiletce byl vlastně její život. Její mladý a promrhaný život strávený u počítače a prohlížením časopisů o NÍ. Teprve teď si uvědomila, že její láska k ní, už dlouhou dobu nebyla normální. Až teď si uvědomila, že se stala závislou na člověku, kterého vlastně ani nezná.... Bohužel až teď.
Pomalu se jí začly zavírat víčka, byla ospalá... Tak se naposledy podívala na plakát, který měla nad postelí a obličejem se sesunula k podlaze.... .


For Honza D.

8. dubna 2007 v 18:36 | Dark Angel |  Red Hot Chili Peppers!